Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

#coronalıgünler

#corona vırus tüm dünyayı hızla sarmaya devam ederken bizler bazen işte bazende evlerimizde vaktimizi değerlendirmeye çalışmaktayız. Belkide böyle bir zor durum başımıza gelmese adeta unutulmaya yüz tutmuş olan aile, arkadaşlık, sohbet, kitap okumak, belgesel seyretmek, müzik dinlemek, yürüyüşe çıkmak, spor yapmak vb.. kavramları birçoğumuz aklımıza bile getirmiyorduk. Çünkü; bizler genellikle kapalı mekanlarda bulunan lüks avmler, cafeler, restoranlar, oyun salonları, bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar vb.. şeylerin müdavimi olmuşken… Halbuki işte böyle olaylar bizlere yaşamın gerçeklerini hatırlatıyor. İşte tam bu noktada yaşamımıza bir düzen koymaya başlıyoruz ister istemez. Hazır gıdaların önününe geçip bağışlık sistemimizin hastalık, virus ve bakterilere karşı güçlü ve kuvvetli olması için evlerimizde kendi ekmeklerimizi pişiriyor, yoğurdumuzu mayalıyor, yemeklerimizi kendi istediğimiz gibi özenerek ve sevgi ile pişirip afiyetle yiyoruz. Buradan sizlere seslenmek istiyorum: Sağlımıza gereken özeni gösterebilmemiz için; temiz kalalım. Ellerimizi 20 sn boyunca mümkün mertebe su israfı yapmadan su ve sabun ile yıkamamız gerektiğini unutmayalım. İkamet etmiş olduğumuz evlerimizi, çalışmakta olduğumuz ofislerimizi sık sık havalandırıp temiz kalmasını sağlamak gerektiğini unutmayalım. Kullanmakta olduğumuz otomobillerimizde ellerimiz ve kollarımızın temas etmiş olduğu direksiyon, vites kolu, el freni, kapı kolları ve kilitleri ve anahtarları vb… yerleri bizlere zarar vermeyen temizlik maddeleri ile kolayca dezenfekte edebileceğimizi unutmayalım.
Temennim şudur ki; bir an önce millet ve yeryüzü olarak içinde bulunduğumuz bu zor günlerden kolayca çıkabilmemizdir. Bunun içinde görevlilerce belirtilmiş olan uyarılara harfiyen uyalım. kalın sağlıcakla… 🙂